Ücretsiz Danışmanlık

Güney Afrika Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Gamze
Danışman
Gamze A.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Güney Afrika’da İngilizce kurslarına katılan öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izni de bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler eğitimin bir parçası olarak gerçek hayatta pratik yapma şansı yakaladıkları gibi cep harçlıklarını da çıkarabilmektedir. Cape Town da bulunan 3 dil okulu vardır. Dil okulları yıl boyunca öğrenci almaya devam etmekte ve kurslar her pazartesi günü başlamaktadır. Güney Afrika Dil Okullarında en çok tercih edilen programlar: Tatilde İngilizce, Genel İngilizce, Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Akademik İngilizce, Pratik İngilizcesi, Bire-bir İngilizce, IELTS ve Cambridge sınav hazırlık programlarıdır.

1. Güney Afrika Dil okulu hakkında bilgiler

Güney Afrika’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirlerden Cape Town turistlerin de en çok ziyaret ettiği bölgedir. İngilizce dil eğitimi için Cape Town’ın tercih edilme sebeplerinden biride eski bir Birleşik Krallık sömürgesi olmasıdır. Hem iklimiyle hem de İngiltere’de bulunan birçok zincir dil okullarının Güney Afrika’da şubeleri bulunmasıyla öğrencilerin tercihi haline gelmiştir. Birçok ülkeye kıyasla ucuz bir yaşam maliyetine sahip olan Güney Afrika dil okulları, konaklama, yeme ve içme giderleri açısından da tercih sebebidir.

1.1 Güney Afrika Dil okulu Programları

 • ✓ Genel İngilizce Eğitimi (Haftada 15-20 Ders)
 • ✓ Yarı Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 25 Ders)
 • ✓ Yoğun İngilizce Eğitimi (Haftada 28-43 Ders)
 • ✓ IELTS/TOEFL/SAT/GRE/GMAT Sınav Hazırlık Kursları
 • ✓ Mesleki İngilizce Kursları
 • ✓ Celta – Delta Kursları
 • ✓ Akademik İngilizce Kursları
 • ✓ Bire Bir Özel İngilizce Dersleri

 

2. Güney Afrika Dil okulları Yaş sınırı

Güney Afrika dil okullarının büyük bir çoğunluğu minimum 16 yaşındaki öğrencileri kabul etmektedir. 16 yaşının altında bulunan ve Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz Güney Afrika dil okullarının bünyesinde bulunan yaz okulu programlarıma katılabilir.

1.3 Güney Afrika dil okulu başvuru süreçleri

Eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir ve size en uygun programı belirler. Bunları belirlerken sizin hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri araştırıp size sunar. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

1.4 Güney Afrika Dil okulu başvuru süreci

Bu süreç, baştan sona PR Yurtdışı Eğitim’in tecrübeli eğitim ve danışmanları tarafından sizinle koordineli olarak gerçekleştirilir.

 • • Okula karar verme
 • • Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması
 • • Okul kabul mektubunun gelmesi
 • • Belgelerin toparlanması ve vize süreci
 • • Vize onayı ve seyahat aşaması için oryantasyon 

 

Cape Town Dil okulları

2. Güney Afrika Dil okulu Fiyatları

Güney Afrika da dil eğitimi için okul fiyatları, gitmek istediğiniz haftaya, şehre ve programa göre değişmektedir. Dil okulu fiyatları, Aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretler eklenerek hesaplanır.

-             Okul kayıt ücreti

-             Haftalık kitap ücreti

-             İstenmesi halinde konaklama yerleştirme ücreti

-             Haftalık istenilen program ücreti

-             İstenmesi halinde transfer ücreti

Konaklama ve transfer ücreti zorunlu değildir. Öğrencinin talebine göre eklenir veya çıkarılır.

 

2.1 Güney Afrika Dil Okulu İndirimleri

Güney Afrika dil okulları yılın belirli dönemlerinde indirimler sunar. Bu indirimler genel itibari ile sadece kurs ücretleri üzerine uygulanır. Güney Afrika dil okullarında sunulan indirim oranları kurs ücretleri üzerinden %50’ye varabilmektedir. Güney Afrika Dil Okulu İndirimleri hakkında bilgi almak için eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

 

3. Güney Afrika Dil Okulları Konaklama

Güney Afrika’da konaklama seçenekleri aile yanı, öğrenci yurtları, kiralık daire / otel seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

Aile yanı Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği uygun olduğu için birçok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Özellikle ilk zamanlarda ülkeye alışmak ve kültürlerini öğrenmek için aile yanı iyi bir seçenektir. Aile yanında sadece kahvaltı seçeneği ya da öğle ve akşam yemeği de dahil öğün seçme opsiyonları vardır. Paylaşımlı odada kalabilirsiniz, dilerseniz tek kişilik oda, özel banyolu bir konaklamada seçebilirsiniz. Aile yanı konaklamalar okula yürüme mesafesindedir.

Öğrenci Yurtları: Öğrenciler, Okulların bünyesinde veya anlaşmalı olduğu yurtlarda konaklamaktır. Odalar genellikle 4 kişiliktir ve okula 20 dakika yürüme mesafesindedir.

Ev kiralama/ Otel Konaklaması: Ev kiralamada çok tercih edilen bir seçenektir ve birkaç öğrenci birleşip ev kiraladığında daha uygun fiyata gelebilir. Fakat ilk zamanlarda biz öğrencilerimize çevreyi tanımadıkları için bunu tavsiye etmeyiz. İlk zamanlarda alışma süreci ve çevreyi tanıma açısından aile yanı konaklama veya yurt seçeneği daha mantıklıdır.  Sonrasında ev kiralanabilir. Otel seçeneği pahalıdır ve genelde tercih edilmez.

 

4- Güney Afrika Vize Türleri

4.1. Güney Afrika Öğrenci vizesi: Güney Afrika da dil eğitimi için öğrenci vizesi almanız gerekir.

4.2. Güney Afrika Öğrenci Vizesi Türleri: Bordo ve Yeşil pasaport sahipleri 30 güne kadar süreli vizelerini sınır kapılarından harçsız olarak alabilmektedir.

4.3. Güney Afrika Öğrenci Vizesi Uzatma: Güney Afrika’ya 30 güne kadar vize uygulaması yoktur, daha uzun eğitim almak isterseniz uzatma yapabilirsiniz.

 

5. Güney Afrika Dil Eğitimi ve çalışma izni

Güney Afrika’da öğrencilerin çalışma izni bulunmamaktadır.

 

6. Güney Afrika Dil okulu Sağlık Sigortası

Eğitim için gelen öğrencilerin sağlık sigortası yaptırmaları zorunludur. Güney Afrika’da kaldıkları süre boyunca tavsiye edilen aşıların da yaptırılması önerilir.

 

7.Güney Afrika'da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Güney Afrika’nın doğal güzellikleri keşfetme, gezi ve aktivitelerine katılarak değişik deneyimler yaşayabilirsiniz. Güney Afrika da dil eğitimi almanın bir diğer avantajı ekonomik olmasıdır.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon