Ücretsiz Danışmanlık

İspanya Dil Okulları

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Gamze
Danışman
Gamze A.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

1.İspanya Dil Okulu Hakkında Bilgiler

İspanyolca, yalnızca ülkemizde değil, dünyada da öğrenmek istenilen ve en çok konuşulan dillerden biridir. İspanya ise, ana dili İspanyolca olmasından dolayı İspanyolca öğrenebileceğiniz en iyi ülke olacaktır. Kaliteli eğitim sistemi ve zincir dil okulları ile yurt dışından dil eğitimi için gelecek öğrencilere en iyi eğitim olanaklarını sunmaktadır. İspanya’nın en çok turist çeken ve dil eğitimi için de en çok tercih edilen şehirleri Barcelona, Madrid, Seville ve Valencia gibi ünlü şehirleridir. Madrid ise İspanya’nın başkentidir. Bu şehirler turistik anlamda da zengin olmasından dolayı öğrencilerin dikkatini çeker ve bu şekilde hem İspanyolca dil eğitimi alıp hem de İspanya’nın dünyaca ünlü şehirlerini gezme fırsatını yakalayabilmektedirler.

 

1.1.İspanya Dil Okulu Programları

İspanya’da dil eğitimine yönelik birçok seçenek mevcuttur. Günlük İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler veya Akademik İspanyolca becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler İspanya’daki dil okullarında kendilerine en uygun programı rahatlıkla bulabilmektedir. Bu programları ihtiyacınıza göre; Genel İspanyolca, Yoğun İspanyolca, Yarı Yoğun İspanyolca, Sınav Hazırlık Kursları, Akademik İspanyolca veya bire bir özel dersler şeklinde size sunmaktayız. Seçtikleri programların başlama tarihinden önce öğrenciler eğitimin ilk gününde seviye belirleme sınavına tabi tutulurlar. Bu sınav vasıtasıyla tespit edilen İspanyolca seviyelerine, yaşlarına ve milliyetlerine göre sınıflara yerleştirilirler.

1.2.İspanya Dil Okulları Yaş Sınırı

İspanya’daki dil okullarında herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Her yaş grubu için öğrencilere farklı dil okulu programları sunulmaktadır.

1.3.İspanya Dil Okulu Başvurusu

İspanya’da dil eğitimi tercih ederken en uygun program ve süreyi belirlemek alacağınız eğitimden en doğru verimi alabilmeniz açısından çok önemlidir. Bu aşamada ise PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarımız hedeflerinize en uygun programı, süreyi ve şehri belirleme kısmında size en doğru yönlendirmeyi yapacaktır.

1.4.Başvuru Süreci

-      Okula karar verme

-      Ön kayıt ücretinin ödenip öğrencinin kaydının yapılması

-      Okul kabul mektubunun gelmesi

-      Vize işlemlerinin başlaması

 

2.İspanya Dil Okulu Fiyatları 2022

İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarının fiyatları, aşağıda belirtilen ücretler de eklenerek hesaplanmaktadır;

Okul kayıt ücreti

Materyal Ücreti

Konaklama yerleştirme ücreti

Kurs ücreti

Havaalanı transfer ücreti

Transfer veya konaklama ücreti zorunlu olmamakla beraber öğrencinin talebine göre eklenip veya çıkarılabilir.

 

2.1.İspanya Dil Okulu İndirimleri

İspanya’da çalıştığımız dil okulları senenin belli dönemlerinde Türk öğrencilere özel indirimler sağlamaktadır. Bu indirimler çoğunlukla yalnızca kurs ücretlerine uygulanır böylece en iyi zincir okullarda indirimli fiyatlarla kaliteli ve prestijli bir eğitim alma fırsatını elde etmiş olursunuz. Bu indirimlerden anlık haberdar olmak için PR Danışmanları ile iletişime geçmeniz yeterli!

 

3.İspanya Dil Okulları

okullar

4.İspanya Dil Okullarında Konaklama Seçenekleri

İspanya’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için tercihlerine göre 3 farklı konaklama tipi mevcuttur. Standartlarınız doğrultusunda kendinize en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

4.1.Aile Yanı Konaklama

Hem ekonomik hem de güvenlik açısından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipi Aile Yanı Konaklamadır. Bu opsiyonu tercih eden öğrenciler günlük yaşamlarında da İspanyolca konuşarak pratik yapma fırsatı elde etmiş olurlar. Aile yanı konaklama fiyatları sizin tercihlerinize göre değişmektedir. Söz konusu fiyatlar günlük öğün sayısına ve paylaşımlı veya tek kişilik oda tercihinize göre farklılık gösterebilir. Buna ek olarak yaz mevsiminde gitmek isteyen öğrencilerimiz yüksek sezon farkı sebebiyle artacak fiyatları da göz önünde bulundurmalıdır. Aile yanı konaklamada yalnızca kahvaltı, öğle-akşam yemeği veya günlük 3 öğün gibi seçenekler mevcut olup, kalacağınız odalar için ise tercihlerinize göre paylaşımlı, özel banyolu veya tek kişilik şeklinde opsiyonlar mevcuttur.  Aile yanında konakladığınızda okullara çoğunlukla 30-40 dakikalık mesafe uzaklıkta olursunuz ve toplu taşıma ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

4.2.Öğrenci Yurtları

İspanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama tiplerinden bir diğeri ise öğrenci yurtlarıdır. Tek kişilik veya uygunluğa bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda konaklama seçenekleri mevcuttur. Yarım pansiyon veya tam pansiyon şeklinde seçenekler de bulunmaktadır. Fiyatlar tercihlerinize göre ve yüksek sezon farklarına göre değişkenlik göstermektedir. Yurtlar ve okullar arasındaki mesafe, aile yanında konaklamaya oranla daha kısadır.

4.3.Öğrenci Evleri

Öğrenciler tarafından tercih edilen bir diğer konaklama tipi ise ev/oda kiralamadır. Özellikle paylaşımlı şekilde ev kiralanması bütçeyi zorlamayacak bir konaklama seçeneği haline gelmektedir. Otellerde oda kiralama ise genellikle tercih edilmeyen bir seçenek olup, diğer konaklama tiplerine göre çok daha maliyetli olması sebebiyle tarafımızca da önerilmemektedir.

 

5.İspanya Vize

5.1.İspanya Öğrenci Vizesi

İspanya Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir, bu sebeple İspanya için alacağınız vize Schengen vizesidir. Vize türünüz ise alacağınız eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Her ülke için farklı vize prosedürleri ve toparlanması gereken farklı evraklar vardır. İspanya’da öğrenci vizesi için gerekli evrak listesini ve vizeye nasıl hazırlanmanız gerektiği hakkında detaylı bilgiyi PR Yurtdışı Eğitim’in uzman vize departmanımızdan öğrenebilirsiniz.

5.2.İspanya Öğrenci Vizesi Türleri

Kısa dönem: Diğer Avrupa Birliği üyesi ülkelerde olduğu gibi İspanya’da da 90 güne kadar alınan vizelere kısa dönem vize denmektedir. Bu tip vizede öğrencilerin çalışma hakkı olmamaktadır. Yeşil pasaportu olan öğrenciler 90 gün altı programlar için vizesiz ülkeye giriş yapabilmektedir.

Uzun Dönem: 90 gün ve üzeri için alınan vizeler D tipi vizelerdir. D tipi vizede eğitim süreniz kadar vizeniz çıkmaktadır ve oturum izniniz olmaktadır. D tipi vize almanız durumunda haftalık yarı zamanlı çalışma hakkınız olmaktadır.

5.3.İspanya Vize Uzatma

İspanya’da 90 güne kadar verilen öğrenci vizeleri uzatılamamaktadır. 90 gün üstü için alınan vizeler ise D tipi vizedir ve vize süreniz eğitim süreniz kadar verilmektedir.

 

6.İspanya Dil Okulları ve Çalışma İzni

İspanya’da dil eğitimi alırken öğrencilerin yasal olarak çalışma hakkı bulunmamaktadır. İspanya’da çalışma izni lisans, yüksek lisans ve doktora için geçerlidir.

 

7.İspanya’da Dil Okulu Almanın Avantajları

İspanya, Avrupa Birliği üyesi bir ülkedir. Dolayısıyla İspanya’dan alacağınız vize Schengen vizesidir. Yani, İspanya’da dil eğitimini tercih ettiğiniz takdirde diğer Avrupa Birliği ülkelerine de vizesiz giriş yapabilirsiniz. Bu şekilde hem İspanyolcayı yerinde öğrenip hem de yalnızca İspanya’yı değil, diğer Avrupa Birliği ülkelerini de vizesiz bir şekilde gezme imkânınız olacaktır. İspanyolca, resmi verilere göre dünyaca en çok konuşulan ikinci dildir. Yurt dışında İspanyolca öğrenmek isteyen öğrenciler İspanya’nın yanı sıra birçok ülkenin de ana dili olan İspanyolcayı, İspanyolcanın ana vatanı olan İspanya’yı tercih ederek günlük hayatlarında da pratik kazanma ve İspanyolcayı en verimli şekilde öğrenme fırsatını yakalayacaklardır. Bunun dışında kültürel anlamda bizim kültürümüze yakın olması ve İspanyol halkının misafirperver olması sebebiyle öğrencilerimiz orada başlayacakları eğitim hayatlarına hızlı ve kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir.


shape
shape

Bilgi İstek Formu