Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya Work and Study

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Avustralya dünyanın en büyük ada ülkesidir. Ülke, bizim de bulunduğumuz Kuzey Yarım küre’ye göre karşıt mevsim zamanlarına sahiptir. Bunun anlamı Avustralya’da yaz mevsiminin Aralık’ta başlamasıdır. İnsanlar güleryüzlü ve açık fikirlidir. Ülkede sosyal imkanlar, müzeler, aktiviteler için geniş alanlar bulunur. Ülkenin başkenti Canberra’dır ama en çok bilinen ve en popüler şehri Sydney’dir. Dil eğitimi için en önde gelen şehirler Sydney, Melbourne ve Brisbane’dir.

1. Work and Study Avustralya Nedir?

Avustralya’da work and study yapmak için 90 günün üzerinde bir dil eğitimi programına kayıt olmanız gerekir 180 gün gittiğinizde bu sürenin tamamında çalışabilirsiniz. Work and study programları hem dil eğitimi alıp hem de kazanç sağlamak isteyen öğrenciler için talep edilen bir seçenektir.

2. Avustralya’da hangi İşlerde Çalışabilirim?

Avustralya’ya ilk gittiğinizde restoran, cafe ve marketlerde çalışabilirsiniz ama ileriki süreçte kendi sektörünüz üzerinden başvurularda bulunduğunuzda kabul aldığınız takdirde daha yüksek kazançlı işlere de geçiş yapabilirsiniz. Bu konuda özellikle haftada 40 saat çalışma izniniz büyük fırsat sağlamaktadır.

3. Work and Study Avustralya ile Ne Kadar Kazanırım?

Work and study kapsamında Avustralya’da çalışan öğrencilerin kazanabilecekleri saatlik ücretler değişkenlik gösterir.  Örneğin Melbourne’deki kazancınız Sydney’dekine göre daha fazla olabilir. Avustralya Hükümeti, saatlik asgari ücretleri sürekli olarak günceller. Güncel asgari ücret 19,75 Avustralya Dolarıdır. Ayrıca kazancınız çalıştığınız sektöre göre de artar veya azalır.

okullar

4. Work and Study Avustralya Başvuru Şartları

Programa başvurunun ek bir şart bulunmamaktadır. 18 yaş ve üzerinde olan her birey başvurabilir. Avustralya dil okulu başvuru süreçlerinde eğitim danışmanlarımız İngilizce öğrenme veya geliştirme hedeflerinizi değerlendirir. Buna göre size seçeceğiniz program için hedeflerinize ve bütçenize en uygun dil okullarını, program süresini ve şehirleri belirler. Belirlenen dil okulları arasından istediğiniz dil okulunu seçebilirsiniz. Böylece başvuru işlemlerinize başlayabiliriz.

5. Work and Study Avustralya Program Süresi

Avustralya Work and Study programına katılmak için, 90 gün ve üzerindeki bir programa kayıt olmak zorunluluğu vardır. Daha kısa süreli programlarda yasal çalışma hakkı olmaz. Ancak vize süreci düşünüldüğünde biz en az 6 aylık bir eğitimi tavsiye ederiz.

6. Work and Study Avustralya Konaklama

Avustralya’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için tercihlerine göre 3 farklı konaklama tipi mevcuttur. Standartlarınız doğrultusunda kendinize en uygun konaklama tipini bulmanız mümkündür.

Hem ekonomik hem de güvenlik açısından öğrenciler tarafından en çok tercih edilen konaklama tipi Aile Yanı Konaklamadır. Bu opsiyonu tercih eden öğrenciler günlük yaşamlarında da İngilizce konuşarak pratik yapma fırsatı elde etmiş olurlar. Diğer seçenek öğrenci yurtlarıdır. Tek kişilik veya uygunluğa bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda konaklama seçenekleri mevcuttur.

Bir diğer konaklama tipi ise ev/oda kiralamadır. Özellikle paylaşımlı şekilde ev kiralanması bütçeyi zorlamayacak bir konaklama seçeneği haline gelmektedir.
 

7. Work and Study Avustralya 2022 Fiyatları

Avustralya’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için fiyatlandırma; gitmek istediği program, eyalet/şehir ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermektedir. Dil okullarının fiyatları, Okul kayıt ücreti, Materyal Ücreti, Konaklama yerleştirme ücreti, Kurs ücreti ve havaalanı transfer ücreti konularak hesaplanır. Transfer veya konaklama ücreti zorunlu olmamakla beraber öğrencinin talebine göre eklenip veya çıkarılabilir. Güncel fiyatlar ve süreçler için Pregitim'in tecrübeli danışmanlarına ulaşabilirsiniz.
 

8. Avustralya Vizesi

Avustralya’ya dil eğitimi için gitmek isteyen öğrenciler için vize prosedürleri, öğrencilerin gitmek istediği süreye bağlı olarak değişmektedir. Kısa dönem (3 ay ve altı) bir programa kayıt olmak isteyen öğrenciler turistik vize kapsamında gider ve çalışma hakkı olmaz, uzun dönem (3 ay üstü) gitmek isteyen öğrenciler ise öğrenci vizesi alır ve haftalık yasal olarak 20 saat çalışma izni olmaktadır.  Avustralya’da vize başvurusu COE belgesi (certificate of enrollment) geldikten sonra başlatılır. Vize başvurusu online yapılmaktadır, vize sonuçlanması ise konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak değişir.

Avustralya öğrenci vizeniz, eğitim süreniz kadar verilir ve vize bitiminden önce ülkeyi terk etmeniz gerekir. Bazı şartlarda, Avustralya öğrenci vizenizi Türkiye’ye dönmeden uzatabilirsiniz. Avustralya vize uzatma işlemleri için PR Yurt dışı eğitim firması olarak size yardımcı olmaktayız.
 

9. Work and Study Avustralya Danışmanlığı

PR Yurtdışı Eğitim olarak; uzun yıllar içerisinde kazandığımız tecrübemiz ve yurtdışı deneyimli danışmanlarımız ile, yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrencilerimizin süreçleriyle yakından ilgilenmekteyiz. Danışmanlığımız kapsamında başvurularınızdan vizeye kadar her aşamada işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz ve ayriyeten bir danışmanlık ücreti almıyoruz.


shape
shape

Bilgi İstek Formu


hemenara_icon
soru-icon