Ücretsiz Danışmanlık

Avustralya Master & MBA

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Avustralya dünyanın en yaşanılabilir ülkelerinden biridir, bunda hem yumuşak iklimi ve doğal güzellikleri hem de modern ve güvenli bir ülke olması etkendir. Bunlara ek olarak ülkedeki okul seçenekleri, teknolojik imkanlar ve gelişmiş ulaşım imkanları da Avustralya’yı tercih etmek için geçerli sebeplerdir.

1.Avustralya’da Master yapmak

Avustralya, öğrencilere kendilerini geliştirmeleri için birçok imkan sunması, belirli bir süre eğitimden sonra ülkede yasal olarak çalışma hakkı vermesi gibi nedenlerden dolayı Master için birçok kişi tarafından tercih edilir. Master eğitimleri genellikle iki yıl sürer. Program maliyetleri diğer gelişmiş ülkelere nazaran daha uygundur. Üniversiteler öğrencilere sadece eğitim vermez, aynı zamanda onları hayata hazırlarlar ve ileriki kariyerlerinde ilerlemek için teşvik ederler.

2.Avustralya’da MBA Yapmak

MBA yani ‘’Master of Business Administration’’ işletme alanında yüksek lisans anlamına gelir. Bu programlar üst düzey yönetici yetiştirme anlamında Üniversitelerin en etkin ve bilinen hizmetidir. Birçok üst düzey üniversite MBA programları için iş tecrübesi ister zira bu programlar iş hayatıyla birebir entegre biçimde değerlendirilir. Avustralya’daki üniversiteler hem dünyaca kabul gören bir içeriğe sahip olan MBA programları sunar, hem de öğrencilere part-time çalışma imkanı sunarlar.

MBA programının süresi ortalama 1 yıl ila 2 yıl arasında değişir. Programın temelini ekonomi, finans, insan kaynakları yönetimi gibi alanlar oluşturur. Bazı üniversitelerde çift anadal imkanı da olduğu için MBA programıyla beraber pazarlama veya uluslararası işletme eğitimi de alabilirsiniz. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

 

3.Avustralya'da Master Ücretleri

Avustralya’da bir yıl için ortalama master eğitim ücreti 20.000AU$ ila 37.000AU$ arasında değişkenlik gösterir. Güncel fiyatlar için lütfen PR Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

 

4. Avustralya Master & MBA Başvuru Şartları

Avustralya’da Master eğitimi almak için belirli şartları karşılamanız ve bunu belgelerle sunmanız gerekmektedir:

• Lisans eğitim başarı not ortalaması (GPA)

• Lisans eğitiminde alınan derslerin okunacak bölüme uygunluğu

• 2-3 yıllık iş Deneyimleri ve varsa başarı/mesleki yeterlilik belgeleri (MBA için)

• İstenen bölümün minimum yeterliliğini karşılayan IELTS veya TOEFL gibi bir sınav sonucunun belgesi

• Masrafları karşılayacak Sponsorun hesap bilgileri

• Referans Mektupları

• CV

• Niyet mektubu

 

5.Avustralya'da Master Hizmeti Sunduğumuz Üniversiteler

Avustralya’da Master & MBA fiyatları eğitim alacağınız üniversiteye ve bölüme göre farklılık göstermektedir. Ortalama yıllık ücretler 10.000 AU$ ile 40.000 AU$ arasında değişir. Çalıştığımız bazı üniversitelerin isim ve fiyat bilgileri aşağıda listelenmiştir. Güncel fiyatlar için ise PR Eğitim Danışmanlarıyla iletişime geçmeyi unutmayın!

 

Yüksek Lisans Programları Üniversite Bazında Ücretleri

Flinders University

11.000 AU$

University of New England

19.000 AU$

University of Wollongong

20.000 AU$

Victoria University

22.800 AU$

6.Avustralya’da Master için Vize İşlemleri

Avustralya’da Avustralya öğrenci vizesi zor bir vizedir ve şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Konsolosluğun istediği evraklar hazırlanıp, yeminli tercüme yapılmalıdır. Avustralya öğrenci vizeleri için Avustralya’nın web sitesinden online olarak başvuru yapılır. Avustralya öğrenci vizesi için subclass 500 Vize türüne başvuru yapılması gerekir. Bu vize türü ile Avustralya da hem okuyup hem de çalışabilirsiniz. Avustralya öğrenci vizesi ile bir ayda 80 saat çalışabilirsiniz. Pr Yurt dışı eğitim firması olarak Avustralya da hem okuyup hem de çalışma programları hakkında bilgi alabilir aynı zaman da uzman kadromuz ile doğru bir başvuru yapmanız için destek alabilirsiniz. Avustralya öğrenci vizeniz, eğitim süreniz kadar verilir ve vize bitiminden önce ülkeyi terk etmeniz gerekir. Bazı şartlarda, Avustralya öğrenci vizenizi Türkiye’ye dönmeden uzatabilirsiniz. Avustralya vize uzatma işlemleri için Pr Yurt dışı eğitim firması olarak size yardımcı olmaktayız. Avustralya öğrenci vize başvurusu yapmanız için öncellikle bir programa kayıt olup, okulun ödemesini yapmanız gerekir. Okul ödemesi yapıldıktan sonra okuldan “cOe” belgesi gelmesi lazım bu belge gelmeden Avustralya öğrenci vize başvurusu yapamazsınız. Eğer yanınızda aile üyelerini de götürmek isterseniz (eş ya da çocuk gibi) “Dependant Visa “türüne başvuru yapılabilir. Veya sizin vizeniz olumlu sonuçlandıktan sonra aile bireylerine de sonradan başvuru yapılabilir.  Online Başvuru yapıldıktan sonra Başvuru merkezinde parmak izi verilmesi gerekmektedir. Ankara, İstanbul ve Gaziantep de olmak üzere buralardaki başvuru merkezlerinden randevu alınıp biometri verebilirsiniz. Avustralya öğrenci vizesi elektronik vizedir, herhangi bir sticker pasaportta yer almaz. Bütün bu işlemleri sizin adınıza PR yurt dışı eğitim olarak biz yürütmekteyiz.

 

7.Avustralya’da Master Yaparken Konaklama

Avustralya’da okurken birçok farklı konaklama opsiyonundan yararlanabilirsiniz. Bunlar;

Aile yanında konaklama;  Aile yanı konaklamanın sağladığı en büyük avantaj eğitim süreniz boyunca yaşayacağınız kültürü daha iyi tanıyabilmenizdir.

Kiralık apart (daire); Kiralık apartlar daha çok özgürlük isteyen öğrenciler tarafından tercih edilirler. Bu öğrenciler tüm ihtiyaçlarını kendileri karşılarlar kaldıkları evlerde.

Üniversite yurtları; Son olarak ise Üniversite yurtları yer alır. Uluslararası öğrencilerin en yoğun tercih ettiği seçenek olan yurtlarda farklı kültürlerden gelen yaşıtlarınızla aynı ortamda kalarak onların dillerine de aşinalık kazanabilirsiniz. Yurtlarda kaldığınızda aynı zamanda Üniversite’nin sağladığı tüm avantajlardan da yararlanabilmiş olursunuz.

 

8.Avustralya’da Master Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Avustralya’da Master programları ne kadar sürmektedir?

Program süresi bölümlere göre değişiklik gösterir, genellikle 1 ila 2 yıl arasında sürer.

Avustralya'da Master Yaparken  Çalışma iznim olur mu?

Avustralya’da üniversitelerde herhangi bir eğitim alan öğrencilerin part-time yani 20 saati aşmama kaydıyla çalışma hakları olur.

Avustralya'da Master Yaptıktan Sonra Çalışma ve Oturma İzni koşulları nelerdir?

Minimum 2 yıllık bir master programından mezun olduktan sonra Sydney, Melbourne ve Brisbane şehirlerinde 3 yıl çalışma ve oturma hakkını kazanırsınız. Daha küçük şehirlerde ise bu hakkınız 4 yıl olacaktır.


shape
shape

Bilgi İstek Formu