Ücretsiz Danışmanlık

Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Azerbaycan Pedagoji Üniversitesi


azerbaycan-pedagoji-universitesi

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Azerbaycan’ın gelecekteki eğitimci kadrolarını yetiştirmek amacı ile 1921 yılında kurulmuştur. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi (ADPU), başkent Bakü şehrinde yer almaktadır. Üniversite sadece Azerbaycanlı öğrencilerin değil aynı zamanda uluslararası öğrencilerin de pedagojik eğitimine önem vermektedir. Her yıl yüzlerce yabancı öğrenci, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden farklı uzmanlık dallarında eğitim almış olarak ve kalifiye öğretmenler olarak mezun olmaktadır. Günümüzde Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nden mezun 250.000’ye yakın eğitimci bulunmaktadır.Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde Azerbaycan Türkçesi veya Rusça dillerinde eğitim verilmektedir. Dil yeterliliği bulunmayan öğrenciler Azerbaycan Türkçesi veya Rusça dillerinde lisans eğitimlerine başlamadan önce hazırlık okuluna başlayabilmektedir. 

 

Lisans Bölümleri

Yıllık Harç Ödemeleri

Eğitim Dili

İlkokul Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Okul Öncesi Eğitim ve Öğretim

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Dil ve Konuşma Terapisi Bölümü

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik (PDR)

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Azerbaycan Dili ve Edebiyatı

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

İngilizce Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Fransızca Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Kimya Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Kimya ve Biyoloji Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Biyoloji Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Fizik Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Matematik ve Fizik Bilimleri Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Matematik Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Tarih Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Coğrafya Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Tarih ve Coğrafya Öğretmenliği

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

Sosyal Hizmetler

1180 USD

Azerbaycan Türkçesi

 

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi dünyanın pek çok ülkesinden uluslararası öğrencilerin başvurularını kabul etmekte ve üniversitede ağırlamaktadır. Bu amaçla kurulmuş olan Uluslararası Öğrenci İşleri Bölümü, Uluslararası Öğrenci Fakültesi ve Uluslararası Öğrenci Eğitimi Bölümü temelinde kurulmuştur. Bu bölüm, Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nin (ASPU) dış ilişkilerden sorumlu rektör yardımcısına bağlıdır. Bu bölüm ASPU’da öğrenim görmek isteyen tüm uluslararası öğrencilere ve yabancı vatandaşlara hizmet vermektedir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi Azerbaycan Milli Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiştir ve 2021 yılı itibari ile yaklaşık 12.000 öğrenci üniversite bünyesinde eğitim görmektedir. Üniversitede eğitim Azerbaycan Türkçesi ve/veya Rusça dillerinde verilmektedir.

1000’e yakın akademisyenin görev yaptığı üniversite bünyesinde Filoloji Fakültesi, Tarih Fakültesi, Matematik ve Enformatik Fakültesi, Fizik ve Teknoloji Fakültesi, Biyoloji Fakültesi, Kimya Fakültesi, Okul Öncesi Eğitim ve Psikolojik Hizmetler Fakültesi, İlköğretim Fakültesi, Müzik ve Sanat Fakültesi, Coğrafya Fakültesi ile Kalifikasyon ve Yeniden Eğitim Fakültesi gibi fakülteler altında bulunan 56 bölümde eğitim verilmektedir.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde Uluslararası öğrencilerin sosyal hayatına da özen gösterilmektedir. Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde okuyan uluslararası öğrenciler için müfredat dışı etkinlikler - kent (Şehitler Yolu, Şeref Yolu) ve şehir dışı bölgelere (Gobustan, Gala vb.) sürekli olarak geziler düzenlenmektedir. Uluslararası öğrenciler üniversitenin kamusal yaşamında çok aktiftir ve birçok etkinliğe organizatör veya katılımcı olarak katılmaktadır. Üniversiteler arasında hem üniversite hem de ulusal düzeyde düzenlenen farklı spor, müzik, sanat, bilgi vb. yarışmalar ve festivallerde üniversiteyi başarıyla temsil etmektedirler.

Uluslararası öğrencilerle yürütülen farklı ders dışı etkinlikler, onların Azerbaycan kültürü ve insanları hakkında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olurken, gençler arasında hoşgörüyü teşvik etmekte ve üniversite tarafından tüm bu etkinlikler desteklenmektedir.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi, bünyesinde öğrenim görmeye gelen uluslararası öğrencilere konaklama sürecinde yardımcı olmak, yabancılara uygulanan tüm yasa ve yönetmeliklerin uygulanmasını organize etmek ve bu kurallara uyumu düzenlemektedir. Üniversite, ilgili bölümleri ile birlikte uluslararası öğrencilerin eğitim süreçlerinin organizasyonunda yardım sağlamakta ve uluslararası öğrencilerle kitlesel kültürel etkinlikler, uluslararası ve ulusal etkinlikler düzenlemektedir.

Azerbaycan Devlet Pedagoji Üniversitesi bünyesinde lisans eğitimi alarak Okul Öncesi Eğitim, Psikoloji Danışmanlık ve İşitme Engelliler Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği Programından mezun olan öğrencilere YÖK tarafından “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” alanında denklik belgesi düzenlenmektedir.

Üniversitenin Yurdu bulunmamaktadır. Danışmanlarımız öğrencilere konaklama alternatifleri konularında yardımcı olmaktadır. 
 

Azerbaycan Pedagoji Üniversitesine kayıt için gerekli evraklar

Pasaport (En az 2 yıl geçerli olmalıdır)
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Apostilli)
E Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, 3.5 cm x 4.5 cm boyutlarında)

⭐ Azerbaycan'da üniversite eğitimi için vize gerekmemektedir. Türk öğrenciler, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Azerbaycan üniversitelerine kayıt olduktan sonra biletlerini alarak, pasaportları ile birlikte direk Azerbaycan'a gidebilmektedir. Öğrencilerimiz Azerbaycan'daki üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız ile oturum işlemlerini yaparak oturum kartlarını alabilmektedir.

shape
shape

Bilgi İstek Formu