Ücretsiz Danışmanlık

Carey Theological College


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Carey Theological College


carey-thelogical-college

Carey Theological College 1960 yılında kurulan British Columbia merkezli bir ruhban okuludur. Batı Kanada’nın Kanadalı Baptistleri ile bağlantılı olan kurum İngilizce Kolombiya üniversitesi ile de akademik bağlılığı bulunur. Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’daki İlahiyat okulları birliği ile aktif olarak ilgilenen Carey Theological Kolej bölgedeki evanjelik yüksek lisan okulundan yararlanır. Batı Kanada İlahiyat Okulları ağının aktif bir katılımcısı olan kurum bakanlığa ve bakanlığa hazırlananlara ortak dağıtımlı öğrenme alternatifleri sunmaktadır. En önemli Carey Theological College eğitimi avantajlarından biri de kurum öğrencilerinin herkese ve her yerde ulaşabilmesi için çevrimiçi olarak tamamlanacak şekilde tasarlanmış olmasıdır.

Carey Theological College Başvuru

Carey Theological College başvuru yapmadan önce ilgilendiğiniz programlarla ilgili politikaları ve gereklilikleri öğrenci el kitabında yer alan topluluk sözleşmesini ve inan beyanının tanınması önemlidir. Öğrenciler Carey Theological College başvuru yaparken üye oldukları süre boyunca ortak değerlere karşı ilgili olunması ve saygı duyulması gereklidir. Başvuru sahipleri Carey inanç beyanı imzalamazlar. Ancak Carey topluluğunun inan taahhütlerine saygı gösterilmesi önemlidir. Birinci eğitim dili İngilizce olan bu kurumda eğitimler Carey Theological College diploma ve sertifika programları olarak uygulanır. Tüm adayların eğitim için minimum düzeyde de olsa İngilizce yeterliliği göstermeleri çok önemlidir. Öğrencilerin dil yeterliliği için en az 6.0 puan alması gereklidir. Bunun yanında IELTS sınavı gösterecek öğrenciler ise 6,5 puan istenir.

Carey Theological College Başvuru Tarihleri

Carey Theological College akademik programları için 4 farklı dönemde öğrenci başvuruları almaktadır. Kış dönemi ocak ve mart arasında olurken bahar dönemi nisan ile haziran ayları arasında olmaktadır. Yaz tatili dönemi için başvurular temmuz ile eylül arasında yapılır. Güz dönemi Carey Theological College başvuruları ekim ve aralık ayları arasında yapılmaktadır. Başvuru yapılan dönemlerde sınıfın ilk günü öğrenim ücretleri ödenir. Bir dönem biterken sonraki dönem için başvurular açılır. Farklı nedenlerden dolayı resmi eğitim programlarına girmeye gerek kalmadan teolojik çalışmalara devam etmek isteyen öğrenciler olabilir. Bunlar için de Carey Theological College öğrenci başvuruları daha akıcı ve kolay bir şekilde yapılabilir. Bu şekilde ara öğrenciler kabul edilebilir.

 

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu