Ücretsiz Danışmanlık

Kanada Dil Okulları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

firat
Danışman
Fırat G.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Kanada Dil Okulları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar


kanada-dil-okullari-hakkinda-dogru-bilinen-yanlislar

Dil eğitimi almak yurt dışında olduğunda çok faydalı bir şekilde gerçekleşebilir. Hem geleneksel kültürler ile kaynaşmak hem de bu süreçte dil öğrenmek oldukça kolay bir hal almaktadır. Siz de eğer yurt dışında dil eğitimi almaya karar verdiyseniz bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi Kanada dil okulları hakkında doğru bilinen yanlışlar olmaktadır. Bu yanlış bilgilerin doğrusunu öğrenmeniz başvuru sürecinizi daha kolay bir hale getirecektir. Sizler için tespit ettiğimiz ve çok aranan doğru bilinen yanlışları inceleyebilirsiniz.

Kanada Dil Okulunda Eğitim Almaya Başladığımda Tüm Gün Okulda mı Geçer?

Öncelikle en sık karşılaşılan hatalı bilgilerden birisi budur. İnsanlar genel olarak yurt dışında dil eğitimi aldıklarında tüm gün okulda ders alacaklarını düşünmektedirler. Ancak durum hiç de böyle değildir. Dil eğitimi aldığınız okula göre standart bir programda ders saatleri günlük 4-5 saat arasında olabilmektedir. Sabah erken saatlerde başlayan ders öğlene kadar bitmektedir. Öğleden sonra ise okulun düzenlemiş olduğu çeşitli aktivitelere katılmanız mümkün olmaktadır. Müze gezisi, şehir turu, festival ve konserler bu etkinliklerden sadece bazılarıdır.

Acenteler Komisyon Aldığı İçin Bireysel Başvuruda Daha Az mi Öderim?

Kanada dil okulu eğitimi almak istediğinizde acenteler ile başvuru yapmak her zaman daha mantıklı olacaktır. Genelde yanlış olarak bilinen şey bireysel başvuruların daha ucuz olacağıdır. İnsanlar bireysel başvuru ile komisyon ücretleri ödemeyeceklerini ve bu yüzden daha uygun fiyatlara okul bulabileceklerini düşünürler. Ancak acenteler toplu sözleşmeler imzalamaktadır. Bu toplu sözleşmeler neticesinde ciddi oranda indirimler alınmaktadır. Bu yüzden başvuru ücretleri bireysel başvurulara göre çok daha düşük seviyelerde kalabiliyor. Ayrıca konaklama, gezi ve farklı aktiviteler de işin içine girince acenteden yardım almak çok uyguna gelecektir.

Kanada Dil Okulların Fiyatları Tüm Paketlerde Aynı ve Sabit midir?

Fiyatlar okullara, bölgelere, programlara ve eğitim sürelerinde göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak tüm eğitimlerin aynı ücret olduğu düşünülmektedir. Ancak durum bundan farklıdır. Yukarıda ifade edilen kriterlere göre fiyat artışı veya azalması yaşanmaktadır. Paket içeriğini etkileyen ve fiyatı değiştiren faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • ⇒ Gitmek istediğiniz bölge fiyatı etkileyebilir. Kanada’da bazı bölgelerde dil okullarının fiyatı çok daha uygunken bazı bölgelerde yüksektir.
  • ⇒ Kalacağınız yer ve konaklama türünüz fiyatı etkileyebilir. Aile yanında kalmak daha uygun fiyata dil eğitimi almanızı sağlayacaktır. Ancak uluslararası öğrenci yurtları, otel veya öğrenci apartları gibi seçeneklerde fiyat biraz daha artmaktadır.
  • ⇒ Dil okulunda kalacağınız süre fiyatı değiştirir. 2 hafta kalabileceğiniz gibi 12 aylık paketler de mevcuttur. Ders saatine göre fiyat artabilir.
  • ⇒ Okulun kalitesi fiyatı değiştirebilir. Ülkemizde kurslar düşünüldüğünde nasıl kalite farkları var ise bu okulların da kalite farklılıkları olabilmektedir.

Tüm bunlar fiyatların sabit olmasını engelleyen faktörlerdir.

Yanında Kalacağım Aile Rastgele mi Seçilir?

Acente tarafından yapılan seçimler tamamen sizin isteklerinize göre belirlenir. Yediğiniz yemekler, yapmayı sevmediğiniz aktiviteler ve yaşam şekliniz belirlenir. Buna uygun bir aile tespit edilerek yanında kalmanız ayarlanır. Dil okulu dışında kalan zamanlarda bu aile ile konuşmanız ve sohbet ederek kendinizi geliştirmeniz mümkün hale getirilir. Kanada dil okulları eğitim paketlerinden birisini seçtiğinizde bu aile özel olarak belirlenecektir.

Aile Yanında Kalmak Yeterince Güvenli mi?

Aile yanında kalmaktan ziyade insanlar ilk aşamada öğrenci yurtlarında kalmayı tercih edebilmektedir. Bunun sebebi olarak ise güven problemi gösterilmektedir. Ancak Kanada dil okulu başvurusu sonucu yerleşeceğiniz evler son derece güvenlidir. Belirli aralıklar ile okullar ve müfettişler tarafından denetlenmektedir.

Yabancı Dil Seviyem Çok Düşük Yurtdışı Dil Okuluna Gidemem mi?

Eğer hiç yabancı dil bilmiyorsanız, yurtdışında dersler size yabancı dilde anlatılacağı için derslerden verim almanız zor olacaktır. Dil okulları her ne kadar temel seviyelerden başlayan kurslar sunsalar da eğitiminizden verim almak için en azından temel düzeyde dil bilginizin olması önerilir. Bu durumda dilinizi daha da geliştirmek için Kanada dil okulu başvurusu yapabilirsiniz. Eğer vizeniz onaylanır ise başlangıç seviyesinde eğitim almaya başlayabilirsiniz.

Ücret Ödediğim Taktirde Her Ülkeye Gidebilir miyim?

Ücretini ödediğim her ülkeye girebilirim yanlış bir tabirdir. Sadece kabul edildiğiniz ülkelere göre geçerli bir vizeniz var ise giriş yapabilirsiniz. Kanada dil okulları başvurusu yaparken gerekli şartları sağlamanız adına özenli bir çalışma yapmaktayız. Eğer profiliniz Kanada vize başvuru kriterlerine uygun ise Kanada vizeniz çıkacaktır. Sonrasında ise eğitiminize başlayabileceksiniz.

Başvurduğumda Hemen Vize Çıkar mı?

Vize başvurularının sonuçlanma süreleri dönemsel olarak değişmektedir.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon