Ücretsiz Danışmanlık

Rusyadaki Diş Hekimliği Fiyatları


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

Hazar
Danışman
Hazar R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Rusyadaki Diş Hekimliği Fiyatları


rusya-dis-hekimligi-fiyatlari

Rusya’da diş hekimliği fiyatları araştırması yapıyorsanız öncelikle hangi üniversitelerde bu eğitimi alacağınızı öğrenmeniz gerekecektir. Bu eğitim veren kurumları öğrendikten sonra kurumların çevresini, sosyal şartlarını ve yurt imkanlarını araştırmanız önem taşımaktadır. Bunu da yaptıktan sonraki aşamada ise başvuru yapabilirsiniz.

Fiyatları belirleyen temel faktör üniversitenin dünya geneli sıralaması ve bulunduğu konum olmaktadır. Eğer siz de kaliteli bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız bu anlamda biraz fazla yıllık ücretler ödeyebilirsiniz. Ancak daha düşük kalitede fakat daha uygun bir üniversitede okumak istiyorsanız bu da mümkündür. Ayrıca denklik sorunları yaşamamak için sıralamada ilk 1000’de yer alan üniversiteleri tercih edebilirsiniz. 


Rusya’da Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler

Rusya’da diş hekimliği fiyatları üniversiteden üniversiteye değişkenlik göstermektedir. Bu üniversiteleri ve fiyatlarını ise şu şekilde ifade edebiliriz:
•    Kazan Devlet Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği bölümü. Bu bölümü okumak için senelik ödemeniz gereken tutar 2250 dolar olmaktadır. Aylık yurt ücretleri ise bu bölgede 20 dolar civarındadır. 
•    Volgograd Devlet Tıp Üniversitesi bir diğer diş hekimliği okunabilecek üniversitelerdendir. 2000 dolar senelik ücreti bulunmaktadır. Aylık 20 dolara yurt bulabilirsiniz. Ancak evde kalmak isterseniz daha yüksek ücretler ile karşılaşabilirsiniz.
•    Nijniy Novgorod Devlet Tıp Üniversitesi diş hekimliği bölümü 3300 dolardır. Aylık yurt ücreti ise 15 dolardır. 
•     Rostov Devlet Tıp Üniversitesi yine diş hekimliği eğitimi veren bir diğer üniversitedir. Burada fiyatlar ise 2100 dolar civarındadır. 
•     Kuban Devlet Tıp Üniversitesi ise 2250 dolar senelik ücret ile diş hekimliği eğitimi vermektedir. Aylık yurt ücreti 20 dolardır. 
Bu üniversitelerden dilediğinizde diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz. 


Rusya’da Diş Hekimliği Okumak

Eğer siz de Rusya’da diş hekimliği fiyatları araştırması yapıyorsanız yukarıdaki listeden inceleyebilir ve dilediğiniz üniversitenin başvuru evraklarını tamamlayabilirsiniz. Eğer okuduktan sonra Türkiye’de çalışmak istiyorsanız bu durumda denklik şartlarını sağlamanız gerekmektedir. İlk 1000’de olan üniversite tercihi yaparak direkt olarak denkliği sağlayabilirsiniz. Ya da farklı olarak Türkiye’de yer alan ÖSYM sınavlarına girebilir veya farklı denklik belgelerinden istenilenleri toparlayarak denklik saydırabilirsiniz. Bu şekilde diş hekimi olabilirsiniz.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon