Ücretsiz Danışmanlık

Rusya’da Sınavsız Üniversite


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Ücretsiz Danışmanlık ve Randevu

Pahlivan
Danışman
Pahlivan R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Rusya’da Sınavsız Üniversite


rusyada-sınavsız-universite

Rusya’da sınavsız üniversite araştırması yapıyorsanız yazımızın tamamını inceleyebilir ve araştırmanızı doğru sonuçlar bularak sonlandırabilirsiniz. Öncelikle eğer siz de Rusya’da üniversite okumak istiyorsanız bunun için herhangi bir sınav gerekmediğini belirtebiliriz.

Sınava girmeden veya bir alt puan limiti olmadan Rusya’da dilediğiniz bölümü okuyabilirsiniz. Ancak bunu yapabilmek için birtakım gereksinimleri sağlamanız gerekmektedir. Buna ek olarak bazı ücretleri ödemeniz de istenebilir. Siz de şartları yerine getirerek Rusya içerisinde yer alan üniversitelerde hayalinizdeki eğitimi alabilirsiniz. Bu eğitimler ile kendinizi ileriye taşıyabilir tıp, mühendislik, hukuk gibi alanlarda diploma sahibi olabilirsiniz. Denklik programları olan üniversitelerden aldığınız diplomaları Türkiye’de kullanabilirsiniz. 


Rusya’da Üniversite Okuma Şartları

Okumak için ve Rusya’da sınavsız üniversite kazanmak için bazı şartları yerine getirmek gerekmektedir. Bu şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

•    Dil şartı bulunmaktadır. Rusça veya İngilizce dillerinden en az birisini iyi şekilde konuşmanız önem taşımaktadır.
•    Hazırlık sınıfını geçmelisiniz. Sınav olmadığı için hazırlık sınıfında alınan eğitim çok önemlidir. Hazırlıkta başarılı olan adaylar ilerleyen dönemlerdeki dersleri alabilir.
•    Pasaport sahibi olmalısınız. Bu pasaportunuzun en az 18 ay daha geçerlilik süresi olması gerekmektedir.
•    Lise mezunu olup bunu ispatlayacak bir diplomaya sahip olmalısınız. Bu diplomanın aslı yanınızda bulunmalıdır.
•    Lise notlarınızın olduğu ıslak imzalı bir transkript sahibi olmalısınız.
•    AIDS testi yaptırmış olmalısınız.
•    Ödemeleri yapmalı ve üniversitenin harçlarını yatırmalısınız.
•    Üniversite seçimi yaptıktan sonra üniversitenin istediği özel şartları öğrenerek bunları yerine getirmelisiniz.
Tüm bunları yaptıktan sonra Rusya’da tamamen sınavsız bir eğitim alabilirsiniz. 


Hangi Dili Öğrenmeliyim?

Farklı birçok kültüre ev sahipliği yapan Rusya’nın resmi dili olan Rusça tüm üniversitelerde kabul görmektedir. Eğer Rusça biliyorsanız bu ülkede çok rahat şekilde üniversite eğitimi alabilirsiniz. Bazı üniversiteler ise İngilizce eğitimi vermektedir. Rusça bilmiyor ancak akıcı şekilde İngilizce konuşuyorsanız bu eğitimleri veren üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Yabancı dil olarak İngilizce seçerek eğitimlerinizi ve tüm derslerinizi İngilizce alabilirsiniz. Rusya’da sınavsız üniversite okumak için mutlaka bu iki dilden en az birisini bilmek gerekmektedir. Bu sayede okullara kabul edilmeniz çok daha kolay olacaktır.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu


soru-icon