Ücretsiz Danışmanlık

Ryerson University


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Hazar
Danışman
Hazar R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Ryerson University


ryerson-university

Ryerson University 45 binden fazla öğrenciye eğitimler vermektedir. Ontario’da en çok başvuru yapılan üniversite olan bu okulda 100’den fazla lisans ve yüksek lisans bölümü yer alır. 37 ülkede 133 ortak üniversiteye sahip olan üniversitede bağlı ve yardımcı lisans üstü öğretim üyeleri sayısı 900’den fazla olmaktadır. Devlet araştırma üniversitesi olarak tanımlanan okulun Ryerson University kampüsü Toronto şehir merkezinde yer alıyor. Okul binalarının pek çoğu da şehrin Bahçe Bölgesindeki Yonge- Dundas Meydanında yer alır. Dünya sıralamasında ilk 800 içerisinde yer alır. Ülke içerisinde en popüler yükseköğretim kurumları arasında yer alan Ryerson University eğitimi ile de mezunları arasında pek çok ünlü ismi barındırmaktadır.

Ryerson University Porgramları

Ryerson University lisans, yüksek lisans ve MBA programları olarak eğitimler vermektedir. En popüler lisans programları arasında şunlar bulunur:

*Sanat ve Çağdaş çalışmalar

* Uluslararası Ekonomi ve Finans

* Psikoloji

* Moda

* Oyunculuk

Yüksek lisans bölümleri arasında da oldukça popüler bölümler bulunuyor. Bunlardan Ryerson University yüksek lisans bölümleri arasında Uzay mühendisliği, mimarlık, inşaat mühendisliği, dijital medya, uluslararası ekonomi ve finans gibi alternatifler bulunur. MBA bölümleri arasında ise Master of Business Administration ve MBA in the Management of Technology and Innovation Ryerson University programları yer alır.

Ryerson University Kabul Şartları

Ryerson University başvurusu yapacak öğrenciler lisans bölümleri için belirtilen giriş puanları dışında bazı bölümler içinde özel olarak belirlenen taban puanları bulunur. Seçilen bölümler içinde istenen puanlar olup olmadığını danışman firmalardan destek alarak öğrenebilirsiniz. Öğrenciler Ryerson University başvuru aşamasında lise diploması ve İngilizce dil yeterliliğine şartları taşımalıdır. Yüksek lisans başvurularında ise lisans diploma notunun en az 3 olmalıdır. Kayıt aşamasında ise lise diploması IELTS sınav notu olarak en az 6,5 puan, TOEFL IBT olarak en az 83 ya da 87 puan gereklidir. Yüksek lisans Ryerson University kayıt aşamasında ise İngilizce yeterlilik puanları daha yüksektir. Eğitim ücretleri ise ortalama 28 bin 40 bin Kanada doları arasında değişir. Şubat ayına kadar başvurular yapılabilir.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu