Ücretsiz Danışmanlık

Seneca College


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

İdil
Danışman
İdil E.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Seneca College


senaca-college


Seneca College 1967 yılında eğitme başlamıştır. Seneca şehrinin ilk yerleşkesi olmuştur. Zaman içerisinde kampüs sayısı artmış ve günümüzde 5 kampüste eğitimler vermektedir. Okul bünyesinde yürütülen mekatronik projesi ile dikkatleri çeken kurum, Siemens Kanada ortaklığı ile Mekantronik Simülasyon ve Gösterim merkezini barındırmaktadır. Bu merkez ile Kanada’da bu sektördeki üretim ağındaki teknik eksikliklerin giderilmesine çalışılıyor. Öğrenciler Seneca College eğitimi tercihlerinde bu merkezin etkisi de olmaktadır. 15’in üzerinde Honorus Baccalaureate düzeyinde bölümü bulunan okul öğrencilerine farklı alanlarda da deneyimler yaşatmaktadır. Özellikle güvenlik, informatik, pazarlama, finans, uluslararası muhasebe ve işletme teknolojisi yönetimi gibi Seneca College bölümleri ile öğrencilerin dikkatlerini çekmektedir.
Seneca College Bölümleri
Seneca College içerisinde öğrencilerin en çok tercih ettiği pek çok bölüm bulunur. Bunların yanında havacılık teknolojisi bölümü ile daha karakteristik bir özelliğe sahiptir. Kolej yüksek lisans seviyesinde eğitimler sunmaz. İŞ dünyasına kapı aralayacak ve öğrencilere başarılı bir kariyer imkanı verecek lisans sonrası Seneca College sertifika programları bulunur. Bu programlar ile öğrenciler sektörler ile bağlantılı bölümlerde hem uygulamalı hem de akademik eğitimler alırlar. Öğrencilerin tercih edebilecekleri Seneca College lisans bölümlerinden bazıları da şunlardır:
* Yazılım geliştirme,
* Enformatik ve güvenlik
* sağlık hizmeti yönetimi
* Suç ve istihbarat analizi
* Toplum aklı sağlığı
* Pazarlama
* Uluslararası işletme yönetimi
Seneca College Başvuru Şartları 
Seneca College öğrenciler başvuru yapabilmek için GPA 2,5+ ve İngilizce yeterliliği talep edilir. İngilizce yeterliliği olarak IELTS 6,5 ya da TOEFL sınavı için 88 puan gereklidir. Bu şekilde 3D animasyon, marka yönetimi, İleri Muhasebe ve Finans, Etkinlik Yönetimi, Oyun sanatı ve animasyon, Sosyal medya analitiği gibi Seneca College bölümleri için başvuru koşulları daha kolaydır. Öğrencilerin lisans programlarına başvurmaları için en lise diploma ortalamalarının en az 75- 80 puan olması gereklidir. Tercih edilen  bölüme göre farklı Seneca College puan talep edilebilir. Öğrenciler bu kolejde eğitimler almak için ortalama 20 bin Kanada doları ödemeleri gereklidir. Özellikle Aviation Techonology bölümü için yıllık eğitim ücreti 50 bin Kanada dolarını bulabiliyor. Seçilen bazı bölümlerde böyle farklı fiyat aralıkları ile karşılaşılabilir.

Etiketler :
shape
shape

Bilgi İstek Formu