Ücretsiz Danışmanlık

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


Fırsatları Kaçırma
Hemen
Bizimle İletişime Geç!

Bilgi İstek, Danışmanlık ve Randevu

Hazar
Danışman
Hazar R.

Whatsapp'dan Yaz

Konuşmayı Başlat

E-posta Gönder

[email protected]

Sumgayıt Devlet Üniversitesi


sumgayit-devlet-universitesi

Sumgayıt Devlet Üniversitesi Azerbaycan’ın Sumgayıt şehrinde yer almaktadır. Sumgayıt şehri Azerbaycan’ın başkenti Bakü’den 45 km uzakta yer almakta ve Azerbaycan’ın en önemli fabrika şehirlerinden biri konumunda bulunmaktadır. Üniversite, şehrin merkezinde konumlanmıştır ve tatil köylerine 3 km uzaklıktadır. Azerbaycan'da fabrikaların en çok bulunduğu şehir olmasına rağmen en temiz şehirlerinden biridir. Gelişmekte olan Sumgayıt Devlet Üniversitesi, öğrencilerine Erasmus programlarını da sunmaktadır. Üniversitenin 1 tane 3 katlı, 1 tane 2 katlı eğitim binası, 1 tane 3 katlı yurdu mevcuttur. Yurtlarda 1 ortak kullanımlı mutfak, mini halı saha, voleybol sahası mevcuttur ve yurt odaları 4 kişiliktir.

 

Bölüm

Senelik Lisans Ücreti

Matematik

1000 $

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği

1100 $

Elektrik Mühendisliği

1100 $

Makine Mühendisliği

1100 $

Termal(Isı) Mühendisliği

1100 $

Bilgi Teknolojileri

1100 $

Bilgisaray Bilimleri

1200 $

İşletme

1200 $

İşetme Yönetimi

1200 $

Dünya Ekonomisi

1200 $

Kimya Mühendisliği

1200 $

Biyoloji

1000 $

Siyaset Bilimleri

1000 $

Sosyoloji

1000 $

İngilizce Öğretmenliği

1400 $

Psikoloji

1200 $

 

Sumgayıt Devlet Üniversitesi: Türkiye, İran, ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Fransa, Avusturya, Macaristan, İspanya, Yunanistan, Polonya, Ukrayna, İsrail, Kırgızistan, Tacikistan, Kazakistan ve diğer uluslararası ülkelerin yükseköğretim kurumları ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde uluslararası işbirliği yürütmektedir. Buna ek olarak, SDU, Azerbaycan'daki British Council, UNICEF, RIIB ile de işbirliği yapmaktadır. Sumgayıt Devlet Üniversitesi uluslararası derneklere katılmakla birlikte Azerbaycan-Rus Üniversiteleri Birliği ve Hazar Devlet Üniversiteleri Derneği üyesidir. Sumgayıt Devlet Üniversitesine ulaşım sanıldığı kadar zor değildir ve Bakü’den her saat kişi başı 3.5 TL yolculuk ücreti ile dolmuşlar hareket etmektedir. Şehir merkezinden Üniversiteye ulaşım 5 dakika yürüme mesafesindedir.

Sumgayıt Devlet Üniversitesinde eğitim dili Azerbaycan Türkçesidir ve Hazırlık eğitimini başarıyla tamamlayan öğrenciler Lisansa geçiş yapmaktadır. Sumgayıt Devlet Üniversitesi bölümleri arasında en çok tercih gören bölüm Makine Mühendisliğidir ve bunun en büyük nedeni Sumgayıt Üniversitesi bünyesinde bulunan bir çok fabrikanın Sumgayıt Devlet Üniversitesinde okuyan yerli ve yabancı öğrencilere staj yapma fırsatı tanımasıdır.

Yurt ücretleri aylık 120 AZN (70 USD) civarında olmakla birlikte Sumgayıt şehrinde kiralar ucuz olduğundan ötürü öğrencilerin çoğu ev kiralamaktadır. PR Yurtdışı Eğitim danışmanları Yurt konaklama istemeyen öğrencilerine Azerbaycan'da ev kiralanması konusunda yardımcı olmakta ve ek ücret almamaktadır. Ancak ev kiralanırken emlakçılar kira ücretinin %20’lik kısmını almakta ve bu ücret PR Yurtdışı Eğitim tarafından karşılanmamaktadır.

 

Sumgayıt Devlet Üniversitesi’ne kayıt için gerekli evraklar:

Pasaport (En az 2 yıl geçerli olmalıdır)
Lise diploması aslı (Apostilli)
Lise not dökümü aslı (Apostilli)
E-Devletden veya Nüfus Müdürlüğünden İkametgah Belgesi
Heyet Raporu (Apostilli)
Eliza Testi - HIV/AIDS (Apostilli)
8 adet biyometrik fotoğraf (arka fonu beyaz, 3.5 cm x 4.5 cm boyutlarında)

 

⭐ Azerbaycan'da üniversite eğitimi için vize gerekmemektedir. Türk öğrenciler, PR Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı aracılığıyla Azerbaycan üniversitelerine kayıt olduktan sonra biletlerini alarak, pasaportları ile birlikte direk Azerbaycan'a gidebilmektedir. Öğrencilerimiz Azerbaycan'daki üniversite kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra danışmanlarımız ile oturum işlemlerini yaparak oturum kartlarını alabilmektedir.

shape
shape

Bilgi İstek Formu